fbpx

CARLA black /black

73 

-47%

CARLA black /black

73 

БИЛО КОЈА БОЈА СЕ ДОДЕКА Е ЦРНА …

CARLA сака да им угоди на сите.За секој облик и стил… CARLA е тука да те спаси. Оваа висока чизма се искачува до твоите колена и ја истакнува сечија нога. Со долгиот заден патент, CARLA се навлекува без многу труд, толку е комфорна што никогаш нема да сакаш да ја соблечеш. Биди стабилна, биди комфорна, биди ТИ… со CARLA.

МАТЕРИЈАЛИ
Горен дел: 100 % кожа
Постава: Кожа/Текстил
Висина: 39 см
Висина на ѓон: 5 см
Патент: Метален патент на задната страна
Ластик: Полиуретан
Внатрешна табаница: Кожа/Текстил
Ѓон: ТР(Термопластичен)

Табела на величини

EUR UK US ДОЛЖИНА (CM) ДОЛЖИНА (INCH) ОБЕМ (CM) ОБЕМ (INCH)
36
3
6
24.0
9.45
22.0
8.66
37
4
7
24.5
9.65
22.5
8.86
38
5
8
25.2
9.92
23.0
9.06
39
6
9
26.0
10.24
23.5
9.25
40
7
10
26.8
10.55
23.9
9.41
41
8
11
27.4
10.79
24.3
9.57