fbpx

CHIARA black /black

63 

-54%

CHIARA black /black

63 

ЦРВЕНО, ЦРВЕНО И ПОВТОРНО ЦРВЕНО!

Дали некогаш си се запрашал како изгледа елеганција кога би додал нота на панк? Ви претставуваме борбена чизма со црвен нагласок… CHIARA. Прекрши ги сите правила со оваа алтернативна чизма и комбинирај ја со елегантна сукња или
фустан, задржувајќи ја елеганцијата на женственоста и грубоста на машкоста. Не си убедена? CHIARA доаѓа со црвени и гратис црни врвки , олеснувајќи го комбинирањето на оваа чизма со било кое парче облека. Каква можност!

МАТЕРИЈАЛИ
Горен дел: 100 % кожа
Постава: Кожа/Текстил
Висина: 39 см
Висина на ѓон: 5 см
Патент: Внатрешен пластичен патент
Врвки: Полиуретан
Внатрешна табаница: Кожа/Текстил
Ѓон: ТР(Термопластичен)

Табела на величини

EUR UK US ДОЛЖИНА (cm) ДОЛЖИНА (inch) ОБЕМ (cm) ОБЕМ (inch)
36
3
6
24.0
9.45
22.0
8.66
37
4
7
24.5
9.65
22.5
8.86
38
5
8
25.2
9.92
23.0
9.06
39
6
9
26.0
10.24
23.5
9.25
40
7
10
26.8
10.55
23.9
9.41
41
8
11
27.4
10.79
24.3
9.57