fbpx

FRIDA black red/black

56 

-40%

FRIDA black red/black

56 

ЕДНОСТАВНОСТА НОСИ СОВРШЕНОСТ!

Сакаш лежерен стил?Тогаш FRIDA е тоа што го бараш. Црвен кармин, ниски чизми и бескраен број комбинации.Дури и обични фармерки изгледаат чудесно со црвениот акцент на FRIDA.Фрида е за сите чекори во животот.Целодневен комфорт со… FRIDA.

МАТЕРИЈАЛИ
Горен дел: 100 % кожа
Постава: Кожа/Текстил
Висина: 14 см
Висина на ѓон: 5 см
Ластик: Полиуретан
Внатрешна табаница: Кожа/Текстил
Ѓон: ТР(Термопластичен)

Табела на величини

EUR UK US ДОЛЖИНА (cm) ДОЛЖИНА (inch) ОБЕМ (cm) ОБЕМ (inch)
36
3
6
24.0
9.45
22.0
8.66
37
4
7
24.5
9.65
22.5
8.86
38
5
8
25.2
9.92
23.0
9.06
39
6
9
26.0
10.24
23.5
9.25
40
7
10
26.8
10.55
23.9
9.41
41
8
11
27.4
10.79
24.3
9.57