fbpx

HELGA oliva/ honey

63 

-40%

HELGA oliva/ honey

63 

ТВОИТЕ НОЗЕ ЗНААТ…

Не постои ни едно парче кое може да ја замени класичната… секојдневна… евергрин… HELGA. Ако толку долго ја носиш и ти стане досадна…без грижи… само земи ја во друга боја. Го сакаме овој стил, па додадовме илјада различни варијанти. Никогаш не им го ускратувај на твоите стапала комфортот на HELGA…

МАТЕРИЈАЛИ
Горен дел: 100 % кожа
Постава: Кожа/Текстил
Висина: 22 см
Висина на ѓон: 5 см
Ластик: Полиуретан
Внатрешна табаница: Кожа/Текстил
Ѓон: ТР(Термопластичен)

Табела на величини

EUR UK US ДОЛЖИНА (cm) ДОЛЖИНА (inch) ОБЕМ (cm) ОБЕМ (inch)
36
3
6
24.0
9.45
22.0
8.66
37
4
7
24.5
9.65
22.5
8.86
38
5
8
25.2
9.92
23.0
9.06
39
6
9
26.0
10.24
23.5
9.25
40
7
10
26.8
10.55
23.9
9.41
41
8
11
27.4
10.79
24.3
9.57