fbpx

LUCIA black /black

73 

-49%

LUCIA black /black

73 

ЕДЕН,ДВА,ТРИ…ПАТЕНТИ!

Со впечатливи врвки и голем број окца и шноли, оваа борбена чизма е ѕвездата на нашиот настан.Со LUCIA не бараш внимание, а веќе го имаш.Гламурозна е.Одврзи ги врвките и стилизирај ја LUCIA во нон-шалантниот стил кој го бара.Rock’n’roll-от се враќа со… LUCIA.

МАТЕРИЈАЛИ
Горен дел: 100 % кожа
Постава: Кожа/Текстил
Висина: 32 см
Висина на ѓон: 5 см
Патент: Внатрешен пластичен патент и декоративен надворешен метален патент
Врвки: Полиуретан
Внатрешна табаница: Кожа/Текстил
Ѓон: ТР(Термопластичен)

Табела на величини

EUR UK US ДОЛЖИНА (cm) ДОЛЖИНА (inch) ОБЕМ (cm) ОБЕМ (inch)
36
3
6
24.0
9.45
22.0
8.66
37
4
7
24.5
9.65
22.5
8.86
38
5
8
25.2
9.92
23.0
9.06
39
6
9
26.0
10.24
23.5
9.25
40
7
10
26.8
10.55
23.9
9.41
41
8
11
27.4
10.79
24.3
9.57