fbpx

OLIVIA oliva /black

73 

-47%

OLIVIA oliva /black

73 

ДАЛИ СЕУШТЕ ВРНЕ?

Не сте подготвени за студените денови? OLIVIA ќе ве натера да молите да заврне дожд. Оваа висока чизма се искачува до твоите колена и ја истакнува сечија нога. Со долгиот заден патент, OLIVIA се навлекува без многу труд. Зелената кожа налик на гума е толку привлечна, а сепак толку лесна за комбинирање, што ќе посакате зимата никогаш да не заврши. Скокни во новата сезона со OLIVIA!

МАТЕРИЈАЛИ
Горен дел: 100 % кожа
Постава: Кожа/Текстил
Висина: 39 см
Висина на ѓон: 5 см
Патент: Метален патент на задната страна
Ластик: Полиуретан
Внатрешна табаница: Кожа/Текстил
Ѓон: ТР(Термопластичен)

Табела на величини

EUR UK US ДОЛЖИНА (CM) ДОЛЖИНА (INCH) ОБЕМ (CM) ОБЕМ (INCH)
36
3
6
24.0
9.45
22.0
8.66
37
4
7
24.5
9.65
22.5
8.86
38
5
8
25.2
9.92
23.0
9.06
39
6
9
26.0
10.24
23.5
9.25
40
7
10
26.8
10.55
23.9
9.41
41
8
11
27.4
10.79
24.3
9.57