fbpx

PAOLA black/ black

63 

-43%

PAOLA black/ black

63 

СВЕТОТ ПРЕД ТВОИТЕ НОЗЕ

Една чизма за секоја пригода?! PAOLA не е прибирлива… можете да ја носите секаде. Од работа до театар, па сѐ до ноќен клуб… Секогаш можеш да сметаш на PAOLA. Ако е расположена за романса, дотерај ја, украси ја со бело и кој знае?! Можеш да ја земеш дури и на венчавање. Реши ги сите проблеми со… PAOLA. PAOLA доаѓа во црна кожа со црвени врвки (+ гратис црни врвки) или сјајна(лакирана)црвена, бела или црна кожа.

МАТЕРИЈАЛИ
Горен дел: кожа
Постава: Кожа/Текстил
Висина: 22 см
Висина на ѓон: 5 см
Патент: Внатрешен пластичен патент
Врвки: Полиуретан
Внатрешна табаница: Кожа/Текстил
Ѓон: ТР(Термопластичен)

Табела на величини

EUR UK US ДОЛЖИНА (cm) ДОЛЖИНА (inch) ОБЕМ (cm) ОБЕМ (inch)
36
3
6
24.0
9.45
22.0
8.66
37
4
7
24.5
9.65
22.5
8.86
38
5
8
25.2
9.92
23.0
9.06
39
6
9
26.0
10.24
23.5
9.25
40
7
10
26.8
10.55
23.9
9.41
41
8
11
27.4
10.79
24.3
9.57