fbpx

UMA milk/milk

73 

-43%

UMA milk/milk

73 

ЧИЗМА ВО СВОЈАТА НАЈЧИСТА ФОРМА !

Неодолива во својата рафинирана едноставност, UMA мора да ја имаш, UMA е чизма за
секој повод.Само затвори очи и замисли ја UMA со твојот омилен краток фустан, широки панталони или можеби твоите омилени фармерки.Колку изгледа совршено со секое парче?UMA никогаш не ги издава своите тајни, нејзината мистериозна едноставност е дел од нејзиниот шарм. Почувствувај ја мистериозноста на UMA.

МАТЕРИЈАЛИ
Горен дел: 100 % кожа
Постава: Кожа/Текстил
Висина: 39 см
Висина на ѓон: 5 см
Патент:Внатрешен пластичен патент
Врвки: Полиуретан
Внатрешна табаница: Кожа/Текстил
Ѓон: ТР(Термопластичен)

Табела на величини

EUR UK US ДОЛЖИНА (cm) ДОЛЖИНА (inch) ОБЕМ (cm) ОБЕМ (inch)
36
3
6
24.0
9.45
22.0
8.66
37
4
7
24.5
9.65
22.5
8.86
38
5
8
25.2
9.92
23.0
9.06
39
6
9
26.0
10.24
23.5
9.25
40
7
10
26.8
10.55
23.9
9.41
41
8
11
27.4
10.79
24.3
9.57