fbpx

UMA taupe /black

63 

-51%

UMA taupe /black

63 

ЧИЗМА ВО СВОЈАТА НАЈЧИСТА ФОРМА!

Неодолива во својата рафинирана едноставност, UMA мора да ја имаш, UMA е чизма за секој повод. Само затвори очи и замисли ја UMA со твојот омилен краток фустан, широки панталони или можеби твоите омилени фармерки. Колку изгледа совршено со секое парче? UMA никогаш не ги издава своите тајни, нејзината мистериозна едноставност е дел од нејзиниот шарм. Почувствувај ја мистериозноста на UMA.

МАТЕРИЈАЛИ
Горен дел: 100 % кожа
Постава: Кожа/Текстил
Висина: 39 см
Висина на ѓон: 5 см
Патент: Внатрешен пластичен патент
Врвки: Полиуретан
Внатрешна табаница: Кожа/Текстил
Ѓон: ТР(Термопластичен)

Табела на величини

EUR UK US ДОЛЖИНА (cm) ДОЛЖИНА (inch) ОБЕМ (cm) ОБЕМ (inch)
36
3
6
24.0
9.45
22.0
8.66
37
4
7
24.5
9.65
22.5
8.86
38
5
8
25.2
9.92
23.0
9.06
39
6
9
26.0
10.24
23.5
9.25
40
7
10
26.8
10.55
23.9
9.41
41
8
11
27.4
10.79
24.3
9.57